Arsenal po tenton goditjen e madhe nga Real Madrid

Arsenal po kërkon të përforcojë ekipin me disa prurje të reja.

Si fillim po diskutohet dhe po mendohet shkëmbimi Aubameyang-Coutinho me Barcelonën. Sulmuesi i Arsenal-it nuk është më pjesë tek planet e Arteta-s dhe kështu anglezët po mendojnë ta shkëmbejnë me Coutinhon e Barcelonës, i cili dhe ky është jashtë planeve të Xavit.

Tashmë Arsenal po mendon të transferojë Marcos Asensio nga Real Madrid.

“Fichajes” raporton se Arsenal po përgatit ofertën për spanjollin, por në fillim duhet të bindin Ancelottin./h.ll/albeu./com


Shtuar 23.12.2021 17:50