Arsenal kërkon shërbimet e lojtarit tek Juventus

Arsenal vazhdon të të dëshirojë të bëjë transferime nga Italia.

Mikel Arteta pasi bëri ofertën zyrtare për sulmuesin serb Dusan Vlahoviç, tashmë ka hedhur sytë ng Juventus. Tekniku i “Gunners” pëlqen shumë suedezin Kulusevski . 22-vjeçari ka luajtur gjithsej për këtë sezon 15 ndeshje ku vetëm 2 prej tyre kanë qënë si titullar. Mesfushori është i ri në moshë dhe në formë të mirë dhe sigurisht kërkon të luajë më shumë dhe t’i besohet vendi i titullarit.

Juventus e vlerëson lojtarin me vlerën e 35 milion euro dhe ndërkoh Arsenal është duke u menduar para se të bëjë ofertën e parë zyrtare.

Kulusevski kërkon të luaj më shumë dhe Arsenal e garanton këtë gjë për mesfushorin suedez./h.ll/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 18:13