Arnautovic shumë pranë ekipit të njohur italian

Marko Arnautovic në Bolonjë, drita jeshile është gati të mbërrijë.

I ndjekur për javë të tëra dhe i treguar si një përforcim ideal për sulmin e skuadrës së Mihajlovic, austriaku i lindur në vitin 1989 do të vijë nga Shanghai SIPG për rreth 3 milion euro.

Detajet e fundit janë duke u regjistruar – raporton Sky Sport – por negociatat janë afër tymit të bardhë pas kontakteve të fundit.

Arnautovic u bë protagonist negativ te Europiani me frazat raciste në sfidën ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Alioskit.


Shtuar 23.07.2021 22:44