Argjentina arrin në gjysmëfinale të Copa America (VIDEO)

Argjentina ka mposhtur Ekuadorin 3-0 duke siguruar kështu kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës.

Argjentina gjeti golin e parë e gjeti në min e 39’ me Rodrigo De Paul 1-0.

Martinez dhe Messi realizuan 2 gola të tjerë në 10 minuta e fundit, ndërsa në gjsmëfinale Argjentina do të përballet me Kolumbine. /albeu.com/

Shtuar 4.07.2021 08:48