Anglia pranë triumfit historik, gruaja e Harry Kane i dërgon mesazh motivues bashkëshortit

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Anglisë do të ballafaqohet nesër nga ora 21:00 në kuadër të finales së Kampiontatit Evropian.

Gruaja e Kane, Kate ka dhënë një deklaratë për ‘The Telegraph’ ku ka treguar se ndihet shumë krenare për atë që po bënë bashkëshorti i saj në “Euro 2020”:

“Harry, ti e di që unë nuk jam nga ata persona që qaj shumë lehtë, por e gjeta veten në lot kur fillova të shkruaj sa krenarë po na bën të gjithëve me atë se çfarë je duke bërë për vendin. Unë kam qeshur me ty kur më pate thënë para disa vitesh se një ditë do të jem kapiten i Kombëtares së Anglisë”, tha ajo.

Kate pranon se ajo dhe tre fëmijët e tyre ‘mezi presin’ që të rikthehet sulmuesi në shtëpi pas finales.

‘Ju jeni thjesht një burrë dhe baba i mahnitshëm dhe fëmijët mezi presin të kthehesh në shtëpi. Imagjinoni t’u tregoni të gjithëve për këtë verë një ditë kur ata janë pak më të rritur. Të gjithë ju duam shumë, Kapiten. Sillni atë në shtëpi për vendin, ju meritoni të ngrini atë trofe me këtë skuadër të pabesueshme të Anglisë”, përfundoi Kate Kane.

Kate Kane, ndërkohë, ka qenë e pranishme në Wembley për ndeshjet e Anglisë këtë verë, megjithëse nuk është lejuar të ketë kontakt me burrin e saj për shkak të lojtarëve që ishin pjesë e një flluske të rreptë në mënyrë që të kufizonte rrezikun e kapjes së koronavirusit.

Shtuar 10.07.2021 18:05