Ancelotti zgjedh 5 lojtarët më të mirë që ka trajnuar ndonjëherë, mungesa e disa lojtarëve është befasuese

Në veçanti, nuk kishte vend për Kaka dhe Zidane.

Carlo Ancelotti ka qenë me fat që ka punuar në ekipe të mëdha me disa nga futbollistët më të mëdhenj. Gjatë viteve, ai drejtoi Milan, Chelsea, PSG dhe Madrid.

Në emisionin televiziv italian Che Tempa Fa, Carlo u pyet se cilët i konsideron lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur apo trajner: “Gjatë kohës si lojtar, më duhet të përmend Marco van Basten, Franco Baresi dhe Paolo Maldini”.

Për sa u përket atyre që kam trajnuar, këta janë Ronaldo, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Karim Benzema dhe Vinicius. Në fakt, ka shumë”.

Kë do të shtonit në listën e Ancelottit? /G.D albeu.com/