Ancelotti nuk e humb nga syri Elmasin

Carlo Ancelotti po ndjek nga afër zhvillimet e Elif Elmas , mesfushorit të ri të Maqedonisë së Veriut , i cili ishte tashmë nën komandën e tij gjatë kohës që ishte në Napoli . Sipas La Gazzetta dello Sport , Elmas po monitorohet gjithashtu nga Barcelona si një inkorporim i mundshëm për të përforcuar mesfushën e tij.

Në moshën 22-vjeçare, Elmas e ka rifilluar karrierën e tij pas ardhjes së Luciano Spalletti në pankinën e Napolit. Lehtësia për të zënë role të ndryshme në bërthamë i ka bërë atij një vend në njëmbëdhjetë dhe është një cilësi e vlerësuar nga klubet që e duan atë.

Carlo Ancelotti ishte mbështetësi i madh i nënshkrimit të tij për ekipin Partenopean, i cili në vitin 2019 i pagoi 16 milionë euro Fenerbahçes për transferimin e tij. Lojtari ka marrë pjesë në të gjitha ndeshjet e këtij sezoni, duke kombinuar titujt me zëvendësime dhe dopiatën e tij ndaj Islandës në këtë pushim kombëtar për ta futur vendin e tij në play-off, ka zgjuar sërish interesin e disa subjekteve për të marrë shërbimet e tij. r.t/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 16:46