Ancelotti mbetet i vendosur me ndëshkimin e tij ndaj Iscos

Periudha e gjatë e zezë që po kalon Isco që kur Lopetegui u largua nga pankina e bardhë në vitin 2018 dhe mbërriti Solari është ende prezente. Trajnerët kanë kaluar dhe ai nuk ka mundur ta zgjidhë. Për më tepër, është rritur.

Në fakt, ditët e fundit, ai ishte përgjegjës për ta rritur vetë kur nuk pranoi të vazhdonte nxehjen në grupin e Los Cármenes , kur pa se nuk do të luante asnjë minutë në duelin kundër Granadës . Që atëherë, Ancelotti , i vetëdijshëm për problemin, ka vendosur që në ndeshjet kundër Sevilla-s dhe Athletic-it ta përfshijë lojtarin në skuadër, por as ta dërgojë për t’u nxehur apo për t’i dhënë minuta në fushë.

Një ndëshkim që nuk bën gjë tjetër veçse vazhdon të njollosë imazhin e një lojtari që i kanë mbetur vetëm disa muaj nga kontrata dhe që me siguri do të largohet nga klubi sapo të shohë të përmbushur bashkimin e tij nëse nuk e bën këtë para këtij muaji janar. /albeu.com

 


Shtuar 2.12.2021 14:18