Allegri kërkon një top-mesfushor: Zgjedhja e parë është Locatelli, Pogba mbetet ëndrra

Mes ëndrrave dhe realitetit, lëviz merkato e Juventusit. “Tuttosport” bën një vlerësim të mesfushës, ku ëndrra e Massimiliano Allegrit është një lojtar  “alla Casemiro”. Padyshim e pamundur për tӕ arritur lojtarin e Real Madrid, dëshira e parë i Juves bëhet Manuel Locatelli.

Për të kuptuar formulën e marrëveshjes: një vit më parë Sassuolo u shfaq e palëkundur në lidhje me zgjidhjet “krijuese”, sot vlera e ish lojtarit të Milanit është rritur në 40 milionë dhe Evropiani do të përfaqësojë një vitrinë e mirë.

Ndër zgjidhjet alternative, është  ajo që të çon te Jorginho, e cila është më e komplikuar, ndërsa ajo e Miralem Pjanic, në huazim sepse kjo është formula që mund të sjellë Juve dhe Barça së bashku, mund të bëhet realitet.

Ndërsa përsa i përket ëndrrave, është Paul Pogba: si në rastin e Pjanic, marrëdhënia me Allegri është e shkëlqyer. Për mediat italiane nuk është një ëndërr e pamundur: kontrata me Manchester United skadon në 2022, kostoja është e lartë, por nëse do të largohej një lojtar, ndoshta me shitjen e Cristiano Ronaldos, “Zonja e Vjetër” do ta mendonte këtë.


Shtuar 8.06.2021 19:46