Alesio Romagnoli nuk e pranon stolin, drejtuesit blindojnë menjëherë Kessie

Pas largimit të Donnarumas dhe Calhanoglu, Milani ka blinduar menjëherë Kessie.

Kuqezinjtë kanë pranuar kërkesën e menaxherit të Franc Kessie për rritje të pagës.

Nga ana tjetër situata bëhet mjaft e vështirë për shiritin e kapitenit tek Milani. Alessio Romagnoli nuk ka pranuar stolin, pavarësisht se Kjaer dhe Tomorri kanë treguar formë më të mirë në sezonin e fundit.

Duke qenë se agjenti i lojtarit është Mino Raiola, një largim nga Milani është mëse i mundshëm.

Atletico Madrid dhe Chelsea po ndjekin me kureshtje situatën e Romagnolit tek Milani, në mënyrë që të përfitojnë shërbimet e lojtarit me një shifër të ulët.

Me largimin e mbrojtësit italian, shiriti i kapitenit do të ndahet mës Kessie dhe Ibrahimoviç, por mesfushori nga Breguni Fildishtë ka përparësi, pasi Ibrahimoviç mund te largohet nga Milani sezonin e ardhshëm.

Shtuar 20.07.2021 17:11