Akoma nuk është gati, Ten Hag “dënon” sulmuesin e United

Manchester United nuk po kalon një moment shumë të mirë në kampionat, teksa as atmosfera në ekip nuk është më e mira e mundshme. Anthony Martial është larg formës së tij.

Erik Ten Hag nuk e ka toleruar diçka të tillë dhe ka urdhëruar që sulmuesi të kryejë stërvitje individuale për të rifituar formën dhe gjendjen e duhur fizike. Francezi ka mbetur jashtë fushës së lojës për shkak të një problemi shëndetësor dhe ende nuk është rikuperuar. Lojtarit do t’i duhet kohë të rifitojë formën e tij dhe për këtë Ten Hag ka kërkur që të stërvitet edhe idividualisht.

Kujtojmë se Matial i përfundon kontrata në fund të këtij sezonit dhe e ardhmja e tij në “Old Trafford” mbetet në pikëpyetje. /newsport.al/


Shtuar 18.01.2024 17:55