Agnelli gati të bëjë zgjedhjen befasuese, mendon rikthimin e Lippit te Juventusit

Një zë gjithnjë e më këmbëngulës, Marcello Lippi përsëri te Juventusi, po këtë herë si drejtues i zonës teknike, njofton Sport Mediaset.

Një zgjidhje e konceptuar nga presidenti Agnelli, e vendosur për ti dhënë vazhdimësi projektit Pirlo, por gjithashtu i bindr për nevojën e përforcimit të strukturës tekniko-manaxheriale duke përdorur ekspertizën dhe përvojën e ish-trajnerit dhe fituesit të Azzurrit, pikërisht në stolin e Juventusit të 5 kampionateve, 1 Championsi e cila ëshë fundit e fituar nga “bardhezinjtë” dhe disa trofeve të tjerë. /albeu.com/


Shtuar 31.03.2021 09:54