Agjenti i Kroos: Për të marrë Haaland duhen 300 milion euro

I intervistuar nga “Sport Bild”, Volker Struth, agjent ekspert i cili ka klient edhe Toni Kroos,  foli për sa duhet të shpenzojë një skuadër që dëshiron të nënshkruajë me Erling Haaland:

Ka një klauzolë përfundimi dhe, për paketën e plotë, me një pagë. prej 5 vitesh dhe komision në prokurori, flitet për një shifër nga 250 deri në 300 milionë euro”.

Haaland është një nga emrat më të nxehtë në merkato, pasi ky pritet të jetë sezoni i fundit me Dortmundin.

Të interesuar për të janë thuajsë gjithë ekipet “big” të Evropës, si Real Madridi, Man United, Bayern Munich, Barcelona e City. /albeu.com


Shtuar 3.11.2021 13:00