Adeyemi: Në të ardhmen mund ta shoh veten duke luajtur për Barçën

Adeyemi nuk ia ka mbyllur derën Barcelonës . Ne te kunderten. Lojtari i Salzburgut nuk e përjashton mundësinë që të luajë në të ardhmen për entitetin culé.

Barça është një nga klubet më të mira në botë dhe unë jam krenar që ata më duan. Sigurisht që mund ta shoh veten duke luajtur për Barçën në të ardhmen,” tha ai.

Është një klub i madh që ata gjithmonë luajnë në Ligën e Kampionëve dhe nëse në një moment dua të ndryshoj, mund të jetë,” siguroi ai gjatë galasë Golden Boy , në të cilën ai mori çmimin Lojtari më i Mirë i Ri U-21 në Evropë .

Lojtari i Red Bull Salzburgut , vetëm 19 vjeç, është një nga zbulimet e mëdha dhe shumë subjekte tashmë e kanë në rendin e ditës. Barcelona nuk është përjashtuar, por do të përballet me konkurrencën e ashpër. /albeu.com


Shtuar 13.12.2021 23:10