Adama Traore në rënie të lirë, performancë e dobët dhe mungesë ofertash

Rasti i Adama Traores është padyshim një nga më të rëndësishmit në futbollin evropian. Lojtari i Wolverhampton synonte shumë lart vetëm një vit më parë, kur triumfoi me Wolverhampton dhe u përzgjodh gjithashtu nga Luis Enrique për të përfaqësuar Spanjën.

300 ditë më vonë, nuk ka mbetur asgjë nga ai ekstrem që vërshoi, mori pjesë dhe shënoi. Dëshmi për këtë është se goli i tij i fundit daton në muajin maj dhe në këtë sezon, pavarësisht se ka luajtur 16 ndeshje në Premier League dhe 2 të Kupës Carabao, ai nuk ka arritur të shohë derën apo të japë një pasim për shokët e tij.

Vlera e tij në treg është ulur në 30 milionë euro dhe gjithçka tregon se Ujqërit nuk do të jenë në gjendje ta shesin atë për më shumë se 20 milionë euro siç janë gjërat dhe duke parë performancën e tij aktuale. Kujtojmë se vetëm një vit më parë, skuadra e Premierligës kërkoi nga ekstremi afër 70 milion euro.

Pasi ka Liverpoolin ose West Hamin pas, tani realiteti është se nuk ka oferta për atë që është nënshkrimi më i shtrenjtë në historinë e Wolverhampton-it. /albeu.com


Shtuar 18.12.2021 22:19