A ka fushë më të keqe në botë? Topi humbet në shkurre në ndeshjen e kupës, por ndeshja luhet

Jemi mësuar me lëndina vërtet të çuditshme në mbarë botën, por videoja që na vjen nga Peruja ka tronditur mbarë botën.

Në fazën hapëse të Kupës së Perusë, u takuan futbollistët e Cebollitas dhe Empresa Comunal de Macarija dhe gjendja e terrenit ishte katastrofike.

Përkatësisht, stadiumi në Sichuan, i cili mban emrin e reperit legjendar amerikan Tupac Shakur, është krejtësisht i papërshtatshëm për lojë.

Në vend të barit të kositur, lojtarët luanin në shkurre ku shpesh topi “zhdukej”, dhe lojtarët e të dyja skuadrave nuk e patën fare probleme për ta lokalizuar.

Përdorues të shumtë të rrjetit social X fillimisht u tronditën nga ajo që panë, e më pas bënë shaka me sugjerime të mprehta për skuadrën vendase.

“Lërini lopët në stadium, të zgjidhin menjëherë problemin me barin”, ishte një koment në rrjetet sociale.

“Nëse dikush lëndohet, kam frikë se mos i humbim në xhungël”, ishte një koment tjetër me humor për gjendjen e terrenin në stadiumin “2Pac”. /Telegrafi/


Shtuar 4.04.2024 16:27

Tags: