A ka Barcelona ekipin e saj më të dobët në vitet e fundit? (FOTO LAJM)

Performanca e ofruar nga Barcelona kundër Bayern Munich lënë Cam Nou-n të trishtuar dhe nostalgjik, duke menduar për atë ekip që ishte dhe çfarë është tani.

Çdo kohë e kaluar duket më e mirë se e tashmja, të paktën këto vitet e fundit.

Ka kaluar kohë që kur ekipi i Barcelonës kishte marrë inferioritetin kundër një prej skuadrave të mëdha në Evropë, duke u dorëhequr pa filluar.

Bayerni kaloi nëpër Barcelonë ashtu siç bën çdo fundjavë në çdo stadium gjerman.

Pyetja bëhet e detyrueshme: A ka Barca ekipin e saj më të keq në vitet e fundit? Disa nga futbollistët më të mëdhenj në historinë e futbollit kanë kaluar në ekipin e katalanasve në 15 sezonet e fundit, jo vetëm te Barcelona, por në të gjithë botën.

Më të mirët në pozicionet e tyre duke filluar nga Dani Alves tek Messi, përmes Xavi, Iniesta, Puyol, Eto’o, Neymar e Suarez. Të gjithë këta nën komandën e Rijkard, Guardiola, Vilanova, Martino, Enrique, Valverde, Setien e Koeman. /albeu.com/

Më poshtë formacionet e Barcelonës në 15 vitet e fundit nga MARCA:


Shtuar 16.09.2021 14:03