A është vërtetë i interesuar Milani për Lukakun? Flet avokati i lojtarit

Ditën e sotme u përfol shumë për një kalim të Romelu Lukakut te Milani, duke bërë kështu që belgu të qëndronte në Milano, por të ndërronte skuadër.

Gazetari i njohur, Fabricio Romano intervistoi avokatin e bomberit, Sebastien Ledure, me këtë të fundit që bëri të ditur se nuk ka bisedime në horizont me kuqezinjtë.

Nuk ka bisedime me AC Milan. Romelu dëshiron të qëndrojë në Evropë, e konfirmoi këtë duke mos iu bashkuar klubeve arabe tani. Pozicioni i Chelsea? Klubet e interesuara duhet të paraqesin një ofertë të mirë. Interi e ka topin në fushën e vet” – tha ai.

Kujtojmë që kartoni i Lukakut zotërohet nga Chelsea dhe këtë edicion, lojtari luajti i huazuar te Interi.


Shtuar 22.06.2023 22:51