5 blerjet më të shtrejnta të kryera nga Antonio Conte

Antonio Conte, tekniku më i ri i ekipit të Tottenham, njihet për kërkesat e larta në merkato.

Ai gjithmonë ka transferuar në ekip atë lojtar që ka dashur. Më poshtë janë të listuara blerjet më të shtrejnta të Contes dhe performanca e tyre nën drejtimin e tij.

  1. Romelu Lukaku ( nga Man Utd tek Inter për 74 milion euro/ 64 gola 17 asist)
  2. Alvaro Morata ( nga Real Madrid tek Chelsea për 66 milion euro/ 15 gola 6 asist)
  3. Achraf Hakimi (nga Real Madrid tek Inter për 43 milion euro/ 7 gola 11 asist)
  4. Bakayoko (nga Monaco tek Chelsea për 40 milion euro/ 3 gola 3 asist)
  5. Batshuay (nga Marseille tek Chelsea për 39 milion euro/ 19 gola 3 asist)/h.ll/albeu.com

 


Shtuar 5.11.2021 14:37

Tags: