36 vjeç por çfarë klasi ka Ronaldo! Shikoni si turpëron futbollistin e Gjermanisë (VIDEO)

Gjermania fitoi 4-2 në përballjen ndaj Portugalisë në ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Europian.

Por sot është një ditë e veçantë për Cristiano Ronaldon i cili me golin e shënuar sot barazoi rekordin e Miroslav Klose për më shumë gola të realizuar në histori të dy kompeticioneve të mëdha Kupën e Botës dhe Kampionatin Evropian nga futbollistët evropian.

Gjithashtu momenti më pikant i ndeshjes ishte kur Cristiano Ronaldo shpalosi talentin e tij duke dhuruar “magji”. Mbrojtësi i Gjermanisë, Rudiger e pësoi keq, për më tepër shiko videon:

Shtuar 20.06.2021 08:27