Vdekja e mbretëreshës Elizabeth, presidenti Begaj: E kishte zemrën e madhe

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për ndarjen nga jeta të Mbretëreshës Elizabeth II. Në një postim në Twitter, Begaj shpreh ngushëllimet për Familjen Mbretërore, popullit të Mbretërisë së Bashkuar dhe Komonuelthit.

“Ngushëllime të ndjera Familjes Mbretërore, popullit të Mbretërisë së Bashkuar dhe Komonuellthit për ndarjen nga jeta të Mbretëreshës Elizabet II. Ajo ishte një mbretëreshë me zemër të madhe, forcë e kuraje te jashtëzakonshme dhe do të kujtohet gjithnjë me respekt dhe admirim”, shkruan Begaj.

 

Shtuar 8.09.2022 21:08