Shqipëri – Andorra, formacionet zyrtare: “Lumë” ndryshimesh te “kuqezinjtë”

Shqipëria luan sonte në “Air Albania” ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 përballë Andorras.

“Kuqezinjtë” edhe pse me shumë ndryshime të detyruara në formacionin kanë obligim marrjen e tre pikëve për ta mbyllur në vendin e tretë në grup që do ishte arritje e madhe për ne.

Ashtu sic pritej, Reja ka bërë plot  8 ndryshime në formacion. Lojtarët e vetëm që ishin edhe në Wembley janë, portieri Strakosha, kapiteni Hysaj dhe sulmuesi Uzuni.

Formacionet zyrtare:

Shqipëri: Strakosha; Hysaj, Mihaj, Dermaku, Hoxhallari; Roshi, Ramadani, Laci; Uzuni, Seferi, Çekiçi

Andorrë: Gomes; Nicolas, Llovera, Garcia, Alavedra, Cervos; Martinez, Vierira, Pujol, Alaez; Rosas r.t/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 19:22