Prej ditësh në intubim, COVID-19 vret një tjetër mjek

Koronavirusi ka vrarë një tjetër ditën e sotme. Bëhet me dije se mjeku që ka humbur betejën për jetën është mjeku nga Kavaja, Mehmet Demrozi.

Mjeku neurolog i Spitalit të Kavajës prej ditësh ndodhej në intubim në një spital provat, por 68 vjeçari nuk ia doli të mposhtte koronavirusin.

Që nga fillimi i pandemisë shumë mjekë dhe infermierë kanë humbur betejën me COVID-19./albeu.com/

Shtuar 11.03.2021 12:03