Parashikimi i motit për ditën e enjte, 16 Shtator 2021

Për ditën e enjte moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në ekstremin veriore pritet të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era do të fryjë nga jugperëndimi-juglindja me shpejtëi mesatare 1 deri 7m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 12°C deri në 29°C

zonat e ulëta 13°C deri në 31°C

zonat bregdetare 14°C deri në 30°C


Shtuar 15.09.2021 23:40