Një familje delfinësh dhurojnë spektakël ne gjirin e Vlorës, pamjet mrekullojnë turistët (VIDEO)

Teksa po ktheheshin nga ishulli i Sazanit turistet ne nje gomone mahniten nga bukuria e krijesave ne gjirin e Vlores.

Delfinët karakteristik per kete stinë në detin e Vlorës kanë dhuruar spektakël përpara tyre. Një familje delfinësh e cila po lundronte njëkohësisht me gomonen në fjale ka kercyer pak metra larg tyre.

Pasagjerët në vark mes tyre dhe të huaj suprizohen nga kërcimet e tyre teksa dëgjohen ne videot edhe fjalët që ata shprehin duke u ndierë të mahnitur nga bukura e tyre./albeu.com/

Shtuar 23.06.2022 10:16