Nesër çadrat të gjithë me vete, ja çfarë ndodh me motin ditën e martë

Nesër çadrat të gjithë me vete, ja çfarë ndodh me motin ditën e martë

Dita e nesërme do të sjellë ndryshime sa i përket temperaturave në të gjithë territorin, si dhe do të rikthejë reshjete  shiut.

Për ditën e martë moti parashikohet me kthjellime e alternime vranësirash deri të dendura më të theksuara në relievet malore në lindje.

Reshjet e shiut shtrihen edhe në lartësitë kodrinore. Këto reshje do të jenë kryesisht më intenistet të ulët por nuk do të mungojnë edhe shtrëngatat afatshkurtra.


Shtuar 8.05.2023 16:55