EMRI/ Identifikohet shqiptari që u ekzekutua në Gjermani, pronar i një karburanti në Shijak

 

Pak ditë më parë një shqiptar u ekzekutua në Gjermani teksa ishte duke lëvizuar me biçikletë.

Tanimë është zbardhur indentiteti i 32-vjeçarit, emri i të cilit është Mario Muka dhe rezulton të jetë pronar i një karburanti në Shijak.

Muka kishte udhëtuar drejt Gjermanisë në itin 2018, ndërsa autoritet vijojnë kontrallet për zbardhjen e plotë të krimit.

Për 32-vjeçarin mediat gjermane shkruajtën se ka një të shkuar kriminale, ndërsa autoritet gjermane vazhdojnë të kërkojnë të dhëna për këtë person./albeu.com