EMRAT/ Ngjarja brenda komisariatit në Tiranë, këta janë dy policët e përfshirë

Kryeqyteti është tronditur sërish mbrëmjen e sotme, pas një ngjarje të rëndë të ndodhur në komisaritatin nr.3, ku një polic qëlloi me armë zjarri kolegun e tij.

Si pasojë ka mbetur i plagosur efektivi, Caush Saliasi është dërguar urgjent në spital në gjendjë të rëndë shëndetësore.

Autori  është Ludian Zaimi  i cili ndodhet brenda ambientit të komisaritit.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e kësaj ngjarjeje.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 23.05.2022, rreth orës 21:20, në rrugën “Mine Peza”, në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, në rrethana ende të paqarta, punonjësi i Policisë, shtetasi L.Z., ka plagosur me armë zjarri shtetasin Ç.S., të dy me detyrë oficerë të Patrullës së Përgjithshme.

Si pasojë e plagëve të marra,  punonjësi i Policisë Ç.S. ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (AMP) dhe Prokurorisë së Tiranës, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Autori i dyshuar është ndaluar dhe po kryhen të gjitha veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Në ambientet e Komisariatit nr. 3 kanë shkuar një grup i posaçëm nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, përfshirë ekspertë të Drejtorisë së Standardeve Profesionale dhe nga Departamenti i Rendit dhe Sigurisë Publike.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore do të ketë një njoftim më të plotë për media. /albeu.com