E bija e Sali Berishës, Argita Malltezi: Mund të hyj në politikë, do të marr vendimin në kohën e duhur

Një vit përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare fati i Sali Berishës i cili ndodhet nën masën e sigurisë arrest në shtëpi është i paqartë.

Por e bija e tij Argita Malltezi tanimë nuk e mohon përfshirjen në politikën aktive.

Kur kanë mbetur edhe rreth një muaj që Sali Berisha plotëson afatin 6 mujor të mungesës në kuvend, grupi i avokatëve të tij thanë se ish-kryeministrit nuk mund t’i hiqe mandate i deputetit.

Takimin e Berishës me gazetarët Italian dhe ish eurodeputetë Elbar Brok mbrojtësit ligjorë nuk e quajtën shkelej të masës së sigurisë.

Argita Malltezi përsëriti faktin që sipas saj Sali Berisha është i arrestuar politik.

Në dalje të konferencës Argita Malltezi u përball me ministrat Taulant balla, Belinda Balluku dhe Mirela Kumabro të cilët po zhvillonin një aktivitet në të njëjtin ambient, por komunikimi mes tyre ishte zero.


Shtuar 24.05.2024 17:40