Droni zbulon parcelën me kanabis, policia arreston 28 vjeçarin teksa vadiste 1050 fidanë

Një sasi prej 1050 bimë dhe fidanë kanabis sativa u asgjësuan në kuadër të operacionit të koduar “Klosi”

Parcela me kanabis u zbulua nga droni ndërsa në pranga ra Aleks Frroku, 28 vjeç, i cili u kap në flagrancë duke u kujdesur për bimët narkotike.

Procedohen penalisht kryeplaku i fshatit Klos dhe specialisti i pyjeve për zonën Fan, për shpërdorim detyre.

Lajmi ne perditesim…


Shtuar 8.06.2024 13:34

Tags: ,