VIDEO/ Rita Ora dhe moderatori flasin shqip gjatë emisionit në Skoci

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është surprizuar në një emision radio në Skoci.

Teksa ajo po jepte një intervistë në emisionin e mëngjesit në Capital FM, mësoi se një nga prezantuesit, i quajtur Fat (emri i plotë i së cilit është Fat Brestovci) ishte gjithashtu shqiptar nga Kosova. Ai kishte një mënyrë të veçantë për t’i uruar mirëseardhjen, me një përshëndetje në gjuhën shqipe.

“Mirëngjesi Rita, mirëse erdhe në Capital Breakfast”, iu drejtua ai, ndërsa Rita, pa humbur asnjë moment, iu përgjigj me po aq ngrohtësi në shqip me një “Mirëmëngjesi”.

View this post on Instagram

A post shared by Capital Scotland (@capitalscotland)

E entuziazmuar nga kjo përvojë, Rita nuk ngurroi të shprehë çudinë dhe gëzimin e saj.

“Është vërtet një çmenduri, më treguan para se të vija. Nuk kam takuar kurrë në jetën time dikë që vjen nga vendi im dhe ka theks skocez. Kjo është e mrekullueshme”, tha këngëtarja në intervistën e saj.

Rita Ora ishte e ftuar për të promovuar këngën e saj të fundit, “Ask And You Shall Receive”.


Shtuar 5.06.2024 12:46