Tre vite lidhje publike, çifti i famshëm i jep fund marrëdhënies (FOTO LAJM)

Liam Hemsworth dhe modelja Gabriella Brooks janë ndarë pas tre vitesh lidhje. Çifti u nda disa muaj më parë sepse aktori i “Hunger Games” donte të kthehej në punë pa ndonjë shpërqendrim, ka konfirmuar një burim për In Touch të hënën.

“Ai nuk donte të ishte i lidhur dhe puna është rritur që nga fundi i pandemisë”, shtoi burimi. Hemsworth, 32 vjeç dhe Brooks, 26 vjeç, u lidhën për herë të parë në fund të 2019-ës pas divorcit të tij nga Miley Cyrus dhe lidhjes së shkurtër me aktoren Maddison Brown.

Modelja është zemërthyer nga vendimi i ish partnerit të saj. Romanca e tyre mori një kthesë kur dyshja u fotografuan në një plazh në Bayron Bay, Australi, në janar 2020, vetëm një muaj pasi Hemsëorth prezantoi Brooks me prindërit e tij.