“Para shfaqjes mora vesh që babi ishte në gjendje kritike për jetën”, aktorja e humorit përlotet në studio

Albana Perhati prej 18 vitesh është një nga aktoret e spektakli të humorit “Portokalli”.

Së fundmi ajo ka qenë e ftuar në “Ftesë në 5, ku ndër të tjera ka rrëfyer momentin më të vështirë në aktrim.

Ajo veçoi rastin kur pak orë para shfaqjes mësoi gjendjen e rënduar shëndetësore të babait të saj. “Ne shfaqet i xhirojmë të shtunën dhe unë isha dy orë para se të dilja. Marr një telefonatë nga djali xhaxhait dhe më thotë se si është babi. Mami s’më kishte treguar se babi kishte kaluar trombozë dhe ishte në gjendje kritike për jetën”, rrëfeu aktorja.

Por pavarësisht gjendjes së rënduar emocionale aktorja doli në skenë për të performuar. “Unë e bëra shfaqen atë ditë dhe kanë qenë dy orët më të tmerrshme të jetës sime. Është një moment që nuk do ta harroj kurrë. Prindërit e mi jetojnë në Itali prej 22 vitesh. Është moment shumë i vështirë i daljes në skenë. Babi u bë mirë dhe tani e kanë me ultimatum që çfarëdo që të ndodhi unë dua të di dua të jem aty”, tha Albana.