Në pritje të ëmbël, modelja shqiptare zbulon emrin plot kuptim që ka zgjedhur për të bijën

Modelja Kristina Baki do të bëhet së shpejti nënë për herë të parë.

Ajo është në pritje të një vajze, emrin e së cilës e ka zbuluar vetëm së fundmi.

Kristina ka publikuar në Youtube një video nga “baby shower” ku ka treguar se vajza e saj do të quhet Siera.

“Në ditën e baby-shower dua të zbuloj edhe emrin e bebushes sime. Në fakt ishte shumë e vështirë. Para se të isha shtatzënë mendoja se ishte gjëja më e thjeshtë për të gjetur një emër. Emrat që dëgjoja mendoja “O sa i bukur ky o sa i bukur ai.” Por gjatë gjithë kësaj periudhe kam parë se ka qenë gjëja më e vështirë. Emri që më pëlqente mua nuk i pëlqente partnerit ose anasjelltas. Gjithashtu edhe ndonjë familjari, por gjyshi nga ana e babit na sugjeroi një emër që na pëlqeu të gjithëve: Siera. Ky emër në spanjisht do të thotë ‘mal’ dhe në shqip ‘si era’. Ishte një emër i përshtatshëm për prindër që frymëzohen nga natyra, si ne. Ndaj kemi vendosur ta festojmë baby-showrin në një fermë.”–tha ajo.