Merr fund pritja, ja kush do ta drejtojë “Big Brother VIP Kosova” (FOTO LAJM)

“Big Brother VIP Kosova” do të startojë edicionin e tij të parë këtë vjeshtë.

Gjatë kësaj kohe interesimi se cilët do të jenë banorët, prezantuesi apo opionionistët ka qenë tepër i madh.

Mirëpo, duket se pritjes i ka ardhur fundi dhe më në fund është zbuluar zyrtarisht se prezantuesi do të jetë, Alaudin Hamiti.

Ky i fundit është bërë i njohur për publikun përmes emisionit “NIN”, ku ka ftuar gjithmonë emrat më në zë të shtypit rozë, nga Dafina Zeqiri, Kidda deri te Ledri Vula.