I bëri “gropën” burrit, detaji i Angela Martinit që çoi policinë në gjurmët e miliarderit rumun (FOTO LAJM)

Pas shumë kohësh në arrati ka rënë në prangat e policisë greke biznesmni rumun Dragos Savulescu, bashkëshorti i modeles shqiptare, Angela Martini.

Dragos Savulescu i dënuar me 5.5 vite burg për përfshirjen e tij në një skandal të madh ekonomik në Rumani, është vënë në pranga teksa shijonte jetën e luksit në Greqi, në Mykonos dhe duket se ajo që i bëri ‘gropën’ ishte vetë Angela.

Modelja postoi në rrjete sociale një foto të tyre ku po drekonin së bashku më shoqërinë ndërsa pak më von, një mikeshë e tij e postoi Dragoș Savulescu-në në ‘Instagram’ ku shkroi edhe vendndodhjen ku po qëndronin, në një restorant lukosz në Mills.

Kjo mund të ketë qenë një indicie, nëpërmjet të cilës është zbuluar vendi i ndodhjes së të arratisurit dhe kështu policia kabërë arretsimin e tij.

Savulescu është dënuar me 5.5 vjet burg për përfshirjen e tij në një skandal të madh ekonomik në Rumani dhe përfshin përvetësimin e parave publike. Dragoș Savulescu, i cili në fillim të vitit 2019 u arrestua dhe u dënua me 5.5 vjet burg për përvetësim, së bashku me ish-kryebashkiakun e Konstancës, Radu Mazare, Cristi Borcea, ish-president i Dinamos dhe të pandehur të tjerë që u shpallën fajtorë për përvetësimin e një totali prej 114 milionë eurosh.


Shtuar 10.08.2021 15:44