Hiti i Shakirës zgjidhet zyrtarisht si kënga zyrtare për ‘Copa America’

‘Puntería’, nga Shakira, është zgjedhur si kënga zyrtare për turneun e futbollit Copa América, i cili do të mbahet nga 20 qershori deri më 14 korrik në Shtetet e Bashkuara me 16 ekipe nga Conmebol dhe CONCACAF.

“Është ngjarja më e rëndësishme e futbollit të vitit, sepse ne e dimë se kjo këngë do të jetë tingulli i verës për fansat në mbarë botën. Është fuqia e kulturës dhe muzikës sonë,” tha Shakira në një program të Univision.

Në këtë mënyrë, kolumbianja do të zgjedhë bashkëpunimin e saj me Cardi B për të sjellë në jetë himnin e Copa América. Kënga, e cila ishte një nga hitet e mëdha të Shakirës në albumin ‘Las Mujeres no ya Lloran’, përfaqëson rikthimin e saj me botën e futbollit pas ndarjes me Gerard Piqué.

Kjo është hera e tretë që Shakira sjell një këngë zyrtare për një kampionat të madh futbolli.

Në vitin 2010, ‘Waka waka’ bëri një turne në të gjithë planetin si kënga e Kupës së Botës në Afrikën e Jugut dhe në vitin 2014 ‘La la’ u vendos si kënga zyrtare e Kupës së Botës në Brazil.


Shtuar 15.05.2024 14:16