E gjeni dot për kë bëhet fjalë, s’do ta besoni si duket sot aktorja shqiptare që lulëzoi në vitet ’90 (FOTO LAJM)

Sesilia Plasari la gjurmë kinematografinë shqiptare para viteve ’90. Aktorja ishte vetëm 23 vjeçe kur luajti në filmin “Edhe kështu edhe ashtu”.

Me një stil flokësh të rrallë për kohën dhe një fytyrë ëngjellore ajo mahniti shikuesit me pamjen e saj gjatë asaj periudhe, ndoshta nga të paktat bukuri që shqiptarët mundeshin të përballeshin në atë periudhë ku mungonte çdo gjë.

Aktorja tashmë në një moshë 50 vjeçare e ka ndërtuar jetën e saj mes Shqipërisë dhe Francës duke u angazhuar në jetën artistike atje.


Shtuar 11.01.2022 12:49