E frikshme, momenti kur gazetares i bie të fikët LIVE në emision (VIDEO)

Shikuesit u tmerruar ditën e djeshme kur gazetarja gjermane Clara Pfeffer u rrëzua gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë.

Pfeffer kishte ftuar në studio një politikan kristiandemokrat dhe po diskutonin për situatën pandemike në vend.

Gazetarja teksa shikonte bashkëbiseduesin e sjaj filloi të blebëzonte dhe më pas u rrëzua.

Kur ajo filloi të humbiste ekuilibrin u përpoq të mbahej pas tavolinës ndërsa të ftuarit nxituan për ta ndihmuar.

Drejtoresha e emisionit e ka kthyer menjëherë kamerën drejt kolegut të saj Daniel Schiller, i cili ishte në departamentin e lajmeve, sipas mediave gjermane.

Pak orë më pas kryeredaktori i rrjetit gjerman shkroi në twitter: Clara Pfeffer pasi mori kujdesin shëndetësor, gjendja e saj është e mirë.

Ndërsa vetë gazetarja pohoi po në rrejtin social twitter se nuk kishte ngrënë mëngjes dhe për këtë aryse i kishte rënë të fikët.

“Kjo është e vërtetë. Nuk e mbaj mend se çfarë ndodhi, u ndjeva “e ikur” për “një apo dy minuta ”, tha gazetarja gjermane, duke falenderuar politikanin që i nxitoi ta ndihmonte.

Ajo shtoi gjithashtu se do t’i nënshtrohet një kontrolli të përgjithshëm dhe të ashpër.


Shtuar 16.02.2022 11:41