Dorëzohet Kanye West, cilat janë kërkesat për divorcin me Kim Kardashian (FOTO LAJM)

Kanye West është dorëzuar dhe si përfundim i është përgjigjur kërkesës për divorc të Kim Kardashian, të cilën ajo e bëri 2 muaj më parë. Sipas një përgjigje ligjore të paraqitur nga avokati i reperit, West, 43, kërkon kujdestari të përbashkët ligjore dhe fizike të fëmijëve të tyre: vajzat North, 7, dhe Chicago, 3, dhe djemtë Saint, 5, dhe Psalmi, i cili do të mbushë 2 vjeçe më muajin maj.

West ka kërkuar gjithashtu të drejtën e gjykatës për mbështetje bashkëshortore dhe që secili prej tyre të paguajë tarifat ligjore. Në dokumentet e siguruara nga “People” arsyeja e vërtetë e divorcit thuhet se janë diferencat e papajtueshme mes dyshes, por nuk ka një datë të saktë për ndarjen.

“Kërkesa e Kim për divorc nga Kanye është vetëm një pjesë zyrtare e procesit. Çifti është bërë për një kohë dhe kanë qenë miqësor. Në fund të ditës, Kanye dhe Kim e duan njëri-tjetrin jashtëzakonisht, por e dinin se ishte koha t’i jepnin fund. Fëmijët janë prioriteti i tyre numër një dhe pavarësisht gjithçkaje do të mbajnë një marrëdhënie pozitive për ta”, ka thënë një burim pranë çiftit.

Kardashian kërkoi divorcin nga West pas 7 vitesh martesë dhe kjo gjë i habiti jo pak fansat e çiftit. Dyshja janë njohur me njëri-tjetrin në vitin 2012 dhe u martuan bashkë në 24 maj të 2014-s.

Mediat e huaja kanë raportuar më herët se Kim dhe Kanye kanë vizione komplet të ndryshme për mënyrën e rritjes së fëmijëve të tyre.

“Ata e mendojnë krejt ndryshe mënyrën sesi fëmijët duhet të rriten. Kim do ta mbështesë gjithnjë Kanye-n dhe kauzat e tij, por e ardhmja e saj në lidhje me punën, fëmijët dhe jetën në përgjithësi i përket asaj. Është ajo që bën të mundur gjithçka.”-ka treguar një burim për “People”.


Shtuar 13.04.2021 13:18