“Do përballemi një ditë”, Marinela bën akuzat e forta, publikon bisedat private me Alketa Vejsiun (VIDEO)

Pas pjesëmarrjes në emisionin “Love Story”, Marinla Hysa bëri bujë të madhe me videot në TikTok ku akuzat për personazhet publik ishin ndët më të fortat të thëna publikisht.

Qëllimi i saj në këto video ka qenë që t’i nxjerrë keq personazhet VIP, duke i ironizuar apo zbuluar sekrete.

Pas këtyre videove virale Marinela u shfaq e penduar duke kërkuar publikisht falje. Por duket se ajo i është rikthyer sërish këtyre akuzave dhe së fundmi ka publikuar bisedat me Alketa Vejsiun të cilën e quan mosmirënjohëse. Marinela e akuzon se Alketa Vejsiud he Vera Grabocka e detyruan të mbyllin biznesin e saj privat për “Love Story”.

Në mesazhin zanor të dërguar nga Alketa duket se i premton se do ta bëjë pjesë të një emisioni, për të cilin Marinela e akuzon se e ka mashtruar./albeu.com/

Postimi i plotë:

@marinelahysaofficial Mos premtoni asnjëherë kur jeni entuziastë sepse nuk është gjë e mirë të luash me emocionet e të rinjve. Une isha duke punuar ne biznesin tim ne Tirane #MarinelaHysaMethod ngritur me shum sakrifica me qera me shpenzime dbe vendosa te besoj imazhin tim tek Vera dhe Alketa . E pranova ftesen dhe fola ato qe me drejtonin te thoja, te duroja kur me ofendonin deri tek familja njerez pa integritet . Duroja sepse mendoja se Shqiperine do ndryshoja por nuk e dija qe veten po demtoja . U prek ne emision ne Love Story identeti I familjes sime nga nje konkurente qe mbrohej nga Vera dhe Alketa. Mosmirenjohja eshte vesi me I keq. Une prisha biznesin sepse nuk me linin te ikja te kapja oren e punes dhe Vera tha mbylle fare, do te mbajne ketu. Pasi mbaroi Love Story naten e fundit as nuk me tako. Bera sikur nuk I kuptova . Diten tjeter I dergova nje SMS per te pare deri ku arrite cinizmi? Shpenzova 3 muaj kohe tek Klani. Perseri ndjeja qe kishte xhelozi dhe gjithcka ishte bere pas shpine me hipokrizi dhe djallezi. Une shpenzova para, kohe dhe ika e shqetesuar nga ai emision sepse vetem postime me show keq ndaj meje dhe asnje moment nuk u shfaq talenti im ne kercim. Gjithsesi do perballemi nje dite dhe ajo dite do vije shpejt sepse imazhi im do tregohet I vertete. Nuk kam nevoje per vend pune sepse nje Businesswoman qe e nderton me djerse biznesin edhe nese e demtojne ajo di te ringrihet, dhe publiku shqipetar do vertetoje me fakte qe te rinjte ne Shqiperi nuk demtohen nga qeveria por nga MEDIA. . MEDIAT per klikime kane demtuar vite me radhe jo vetem bizneset e vogla dhe te mesme por edhe imazhin e njerezve sidomos te rinjve . Bizneset e vogla nuk I pranojne per reklama sepse nuk fitojne shum para dhe Jane mesuar me miliona . Pra nuk e ka shkatrruar qeveria Shqiperine por MEDIAT , me manipulime , mashteime , kercenime. Ky realitet eshte I dhismshem per te gjithe ne. Duhet te qendrojme te bashkuar e te forte deri sa te ndalojne keto strategji sepse Shqiperia ka nevoje per te verteten dhe per njerez qe e duan atdheun dhe shqipetaret. Nuk mund te lejojme kete komunizem ne vitin 2022. Reagimi eshte I mire per te gjithe ne. #mediakundertalenteve #fakemedia #marinelahysa #medias ♬ original sound – Marinela Hysa