50 mijë dollarë për vendin e pestë, Frederik Ndoci i lë të gjithë pa fjalë, zbulon si funksionon Eurovision

Këngëtari Frederik Ndoci, i ftuar së fundmi në emisionin, ‘Glamour Zone’ tregoi kriteret e Eurovizion që një vend të ngjitet në kategori, konkretisht Shqipëria.

Frederik Ndoci, tha se gjatë kohës që ai konkurroi, i kërkuan 50 mijë dollarë që Shqipëria të renditej në vend të pestë.

Këngëtari i mirënjohur shkodran gjithashtu shpjegoi se Eurovizion dhe çdo vend pjesëmarrës funksionon me sponsorizim.

Kjo deklaratë vjen pak ditë përpara momentit të vështirë të Ronela Hajatit në Eurovizion, fotot e të cilës u fshinë nga Instagrami Eurovizion sepse u cilësuan si provokuese.