Gjithë sulmi ndaj Top Channel, brenda disa minutave! Policia: “Range Rover-i” i vjedhur që në korrik 2020 në Lezhë, ndaj godinës u zbarzën dy kallashnikovë

Gjithë sulmi ndaj televizionit Top Channel ka ndodhur brenda disa minutave. Polici, përmes një njoftimi zyrtar ka zbardhur gjithë dinamikën e ngjarjes së ndodhur pak pas mesnatës së të dielës, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola. Policia sqaron se autorët, ....

Sulmi ndaj Top Channel, një nga të ndaluarit ish-dhëndri i Pal Kolës, u kap nga policia në Vlorë pas ngjarjes

Ngjarja e rëndë e ndodhur pak pas mesnatës se djeshme në ambientet e televizionit “Top-Channel”, ku mbeti i vrarë roja i këtij televizioni Pal Kola, për momentin ka në verifikim vetëm dy persona. Atentati që i mori jetën 60-vjeçarit Kola dhe dëmtoi rëndë fasadën ....

Sulmi ndaj Top Channel/ Rastësi apo planifikim? 3 minuta para breshërisë së kallashnikovit u largua furgoni i fundit me gazetarë

Sulmi vdekjeprurës pas mesnate sot ndaj godinës së Top Channel ka tronditur mbarë opinionin publik. Viktimë e breshërisë së kallashnikovit mbeti roja i sigurisë së godinës Pal Kola. Kola ka qenë në kabinën e tij duke u ngohur në momentin kur ka ndodhur sulmi m....

Sulmi ndaj Top Channel me një viktimë, OSBE: Të kryehet hetim i shpejtë dhe i plotë, autorët para drejtësisë

Ngjarja kriminale në Top Channel, ku pas të shtënave me breshëri kallashnikovësh mbeti i vrarë roja Pal Kola, ka tronditur mbarë opinionin publik. Në lidhje me ngjarjen ka reaguar dhe prezanca e OSBE në Shqipëri, duke e cilësuar ngjarjen sulm kriminal, ndërsa bën....