Siklet kur ju vjen erë e keqe nga goja: Kjo pije NATYRORE zgjidh problemin në një minutë

Gjuha e bardhë, gurët dhe kariesi, por edhe probleme të tjera shëndetësore mund të jenë shkaku i erës së keqe.

Ndonjëherë ndodh që ushqimi të grumbullohet në bajamet, duke shkaktuar sekrecione, të cilat kontribuojnë në një erë të pakëndshme.

Era e keqe e gojës është një problem i zakonshëm dhe secili prej nesh e ka hasur të paktën një herë në jetë. Në shumicën e rasteve, është rezultat i higjienës së dobët orale, shkruan albeu.com.

Kjo është arsyeja pse është e nevojshme të kujdeseni për higjienën orale.

Është veçanërisht e rëndësishme të pini mjaft lëngje. Dentistët zakonisht nuk rekomandojnë përdorimin e çamçakëzit, veçanërisht nëse keni mbushje.

Ky është një ilaç që do të zgjidhë problemin tuaj në një çast:

2 limonë
1 lugë mjaltë
1/2 luge kanelle pluhur
1 lugë gjelle ujë të ngrohtë
lugë vaj kokosi

Vendosni kanellën dhe mjaltin në një enë, më pas shtoni ujë të ngrohtë dhe vaj kokosi dhe përzieni gjithçka mirë që të shkrihet mjalti. Më pas shtoni lëngun e 2 limonëve të shtrydhur dhe më pas vendoseni masën në frigorifer.

Përdoreni përzierjen pas një vakti dhe çdo herë që vëreni se keni probleme me erën e keqe të gojës, mbajeni përzierjen në gojë për një kohë dhe më pas gëlltiteni. /albeu.com/

Shtuar 29.01.2022 13:10