Si reagon secila prej shenjave të horoskopit kur janë të mërzitur

Dashi

Dashi është një shenjë impulsive, ajo verbohet kur trishtohet.  Të lindurit e kësaj shenje nuk mund të reagojnë sipas sjelljes së tyre normale në këtë situatë. Ata kundështojnë, por me pak entuziazëm.

Demi

Të lindurit e kësaj shenje bëhen të izoluar ose të përgjumur kur mërziten. Ata ndihen sikur janë “unë kundër botës”. Përveç kësaj u mungon durimi dhe nxehen shumë shpejtë kur janë të mërzitur.

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë, bëhen të heshur dhe e zhvendosin veten e tyre diku tjetër larg të qenurit të mërzitur. Ata nuk e tolerojnë trishtimin dhe shkëputen nga ndjenjat e tyre në këto situata.

Gaforrja

Siç dihet gaforret janë shumë emocional dhe qajnë edhe në ngjarjet me më pak rëndësi. Ata janë të prirur të kenë dhimbje stomaku dhe të kenë ndjenja të ndarjes me çdo njeri që kanë përreth në rastet kur mërziten.

Luani

uanët e ndajnë stresin, por janë shumë të tensionuar edhe pas kësaj. Të lindurit e kësaj shenje janë gjaknxehtë dhe nevojtar dhe janë të prirur që ta kthejnë veten në martir.

Virgjëresha

Virgjëresha ka një dëshirë të madhe të bëjë diçka dhe nuk u përgjigjen bisedave. Të lindurit e kësaj shenje bëhen të hapur dhe kundështues.

Peshorja

Peshoret bëhen të paqëndrueshëm dhe të zymtë në situate të trishtueshme. Ata kanë një mungesë të dukshme të dëshirës për tu socializuar. Shpesh peshoret ndihen të pashpresë, por përpiqen që të qëndrojnë të lumtur.

Akrepi

Akrepët bëhen armiqësorë, të izoluar dhe kanë ndryshime të dukshme humori. Ata shfaqin një melankoli, bëhen paranojak dhe mendimet e tyre bëhen të frikshme.

Shigjetari

Në kohën kur trishtohet, shigjetari bëhet i përgjumur dhe shpesh përdor substanca të tjera për t’u larguar nga realiteti. Ata bëhen më serioz dhe të tensionuar, më pak tolerant dhe e rrënojnë veten me ndjenjën e shqetësimit kur mendojnë për të ardhmen.

Bricjapi

Bricjapët bëhen të pamotivuar, të pashpresë dhe fillojnë të mendojnë shumë. Ata duken shumë të vëmendshëm ndaj çdo gjëje, e sforcojnë veten të ecin përpara, por në fakt asgjë nuk i impresionon në të vërtetë.

Ujori

Ujorët bëhen të shqetësuar dhe të heshtur kur mërziten. Ata e izolojnë veten dhe shkëputen edhe pse ka qëllimin që të duken të lumtur.

Peshqit

Peshqit kanë mendime obsesive dhe kujtojnë çdo ngjarje të keqe që u ka ndodhur atyre në jetë. Ata bëhen ankthiozë, të izoluar dhe kanë tendencën të kenë ndjenja për gjithçka.


Shtuar 4.05.2021 10:50