Shenjat e Horoskopit të nëntorit: Kush duhet të përqendrohet te vetja dhe kush te puna

Nëntori me Hënën e Re në Akrep në datën 4 që na fton të gjejmë diamantet brenda nesh. Marsi në Akrep bën grushtin tonë të brendshëm prej çeliku, ndërsa eklipsi i Hënës në Dem në datën 19 na kujton të duam veten.

Akrepi

 (23 tetor – 21 nëntor)

Ju e dini shumë mirë se pjesë e transformimit është të lini pas lëkurën tuaj të vjetër dhe Eklipsi i 19/11 ju fton ta bëni këtë. Jo të gjitha marrëdhëniet tuaja do të kenë sukses dhe as të gjitha bashkëpunimet tuaja nuk do të shkojnë në një nivel tjetër. Por nëse hëna e re më 11/4 në shenjën tuaj të Horoskopit do t’ju mësojë diçka, është të vendosni veten mbi gjithçka.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Ju duhet të përqendroheni në shëndetin tuaj dhe rutinën tuaj. Në lajme të tjera, ju keni një ndihmë nga Afërdita në pozicione të favorshme gjatë gjithë muajit për të mbushur portofolin dhe besimin tuaj. Ndërtoni zakone të reja që do t’ju bëjnë të mirë në planin afatgjatë dhe mos u përfshini në konflikte dhe drama pune.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Jo të gjitha projektet mund të çojnë në bashkëpunim. Flirtimi mund të mos çojë në një marrëdhënie. Ndoshta eklipsi hënor në datën 19 do t’ju presë krahët. Por nëse bie borë dhe bie shi, duhet durim. Njerëz interesantë vijnë në jetën tuaj për të qëndruar.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Shtëpia juaj nuk ju përshtatet me Eklipsin Hënor më 19/11, fjalë për fjalë dhe figurativisht. Por a nuk duhet t’ju përshtatet? A përfitoni nga mundësitë e biznesit që ju sjell hëna e re më 11/4 për të rritur të ardhurat dhe për të gjetur diku tjetër për të qëndruar? Unë them tani…

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Në përgjithësi mbështeteni shumë në mendimet e të tjerëve, veçanërisht në miqtë tuaj të ngushtë, por me Eklipsin, mendimet miqësore mund të mos jenë aq miqësore. Çfarë do të bësh; Do të gjeni forcën brenda jush, Peshq, për të marrë vendimet e duhura për ju. Me Poseidonin retrograd, në fund të fundit, tani e shihni më qartë.

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Të bukurat kanë borxhe, por tani jeni thirrur të gjeni mënyra për të filluar shlyerjen e borxheve. Jo vetëm: familja juaj dhe tjetri juaj i rëndësishëm do të ndajnë barrën nëse ju e kërkoni atë. Edhe fatmirësisht, me ‘babin’ Mars në Akrep gjatë gjithë muajit nuk do të keni asnjë problem të kërkoni! Ju kërkoni atë që ju takon nga ata që ju kanë borxh.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Eklipsi Hënor në shenjën tuaj më 19/11 do të sjellë ulje-ngritje dhe brendësinë jashtë jush. Hapat e rëndësishëm që mendoni për një kohë të gjatë t’i ndërmerrni papritur duken të mundshëm, por me Uranin ende retrogradë në shenjën tuaj, duhet të shikoni lëvizjet impulsive. Mos u stresoni: organizohuni, përgatituni dhe së shpejti do të jetë koha për të ndryshuar gjithçka.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Përqendrohuni te shëndeti dhe jeta juaj e përditshme ju kërkon të bëni këtë muaj dhe, e di, asnjëra nga këto nuk e emocionon zemrën tuaj Binjakë. Por nëse nuk i kushtoni vëmendje tani, Marsi në shtëpinë tuaj të 6-të mund të sjellë gjithçka: nga aksidentet e vogla deri te grindjet me kolegët.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Çdo ëndërr e re apo projekt krijues fillon me një ide që fillimisht duket e madhe dhe e paarritshme. Por me Hënën e Re dhe Mërkurin që ndriçojnë shtëpinë tuaj të 5-të, krijimtaria juaj do të gjejë rrugën e saj. Edhe nëse në fund të muajit duhet të ndaheni nga miqtë dhe të njohurit për ta bërë këtë.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Nuk ka rëndësi sa e madhe është mbretëria jote, Luan. Rëndësi ka se sa “në shtëpinë tuaj” ndiheni në të. Kjo mund të jetë e vërtetë për shtëpinë tuaj të vërtetë, por edhe për zyrën tuaj, veçanërisht tani që eklipsi i Hënës më 19/11 ju kujton se gjërat në punë nuk janë gjithmonë rozë. Mbani një qëndrim pozitiv dhe do të keni sukses.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Një muaj jashtëzakonisht social, me një projekt që ju mësoi për një kohë të gjatë që më në fund do ta përfundoni dhe do të hapni rrugë. Po, një udhëtim jashtë vendit nuk është aspak i mundshëm, as ai pasuniversitar nuk është më një ëndërr e natës së verës. Nëse e keni ëndërruar, mund ta bëni realitet.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Shfrytëzojeni mundësinë për dritë shtesë që Hëna e Re dhe Mërkuri t’ju sjellin në shtëpinë tuaj të dytë, sepse në fund të muajit do t’ju duhet të keni një bisedë të vështirë me shefin tuaj. Për të kuptuar më në fund se paratë që fitoni me mundin tuaj nuk ia keni borxh askujt.


Shtuar 3.11.2021 11:57