Përdoreni 2 herë në ditë, kjo përzierje natyrale lufton menjëherë kolesterolit

Kequshqyerja është një nga faktorët kryesorë që lidhen me kolesterolin e keq dhe presionin e lartë të gjakut. Rritja e kolesterolit në gjak mund të shkaktojë probleme të shumta shëndetësore. Më të zakonshmet janë sëmundjet e zemrës, sulmet në zemër apo shfaqja e diabetit.

Kjo grua e quajtur Granny, përdori këtë përzierje 2 herë në ditë për disa vite dhe kurrë nuk pati shqetësime lidhur me këto dy shqetësime. Receta është zbuluar nga mbesa e saj.

Përbërësit:

1 lugë gjelle lëng limoni.

1 lugë gjelle mjaltë.

1 copë xhenxhefil.

1 lugë gjelle uthull molle.

Përgatitja dhe përdorimi:

Vendosni përbërësit në një blender dhe lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni në një enë të pastër me kapak dhe vendoseni në frigorifer për 5 ditë.

Përdoreni 2 herë në ditë, në mëngjes dhe në darkë, për rezultate të shpejta dhe shumë efektive.