Nga dashi tek peshqit, këto janë sjelljet që urren çdo shenjë e horoskopit

Çdo njeri ka diçka që nuk i pëlqen nga personat e afërt apo dhe nga ato që takojnë për herë të parë. Disa i shprehin pakënaqësitë e disa të tjerë jo. Por sipas horoskopit këto janë sjelljet, apo ngjarjet që nodhin shpesh që secila shenjë nuk i pranon:

Dashi urren:Mbylljen e kafshëve në kafaze, mos përgjigjen në telefonata, njerëzit që publikojnë gjërat intime në rrjetet sociale.

Demi urren:Mburravecët, mungesën e organizimit dhe rendit, kuzhinierët e këqij

Binjakët më së shumti urrejnë:Njerëzit pa sens humori, njerëzit që nuk iu kushtojnë vëmendjen, të cilën e meritojnë, orët e prishura dhe alarmet që nuk funksionojnë

Gaforrja më së shumti urren:Njerëzit, të cilët i zgjojnë herët, fjetjen në shtrat të keq, të nxehtit, veshjen pa stil

Luanët më së shumti urrejnë: Njerëzit që vishen më mirë se ata, njerëzit që ngasin veturën më mirë se ata,të ftohtit

Virgjëresha më së shumti urren: Njerëzit, të cilëve u mungon sensi i organizimit, njerëzit që vonohen, njerëzit, të cilët nuk ua kthejnë gjërat e huazuara, humbjen e kohës në gjëra të parëndësishme

Peshorja më së shumti urren:Njerëzit që i thonë t’ia ulë zërin muzikës, njerëzit që shtiren se janë më të mirë, sesa janë, seksin për një natë

Akrepi më së shumti urren:Nëse dikush është më mirë sesa ai në ndonjë detyrë, njerëzit që luajnë me ushqimin, nëse bëhet viktimë e thashethemeve

Shigjetari më së shumti urren: Njerëzit që ankohen shumë, vonesën, njerëzit që frikësohen, akuzat se nuk dijnë të menaxhojnë paratë, keqtrajtimin e kafshëve

Bricjapi më së shumti urren:Mburravecët që nuk kanë arsye për t’u mburrur, njerëzit që u kërkojnë para hua, njerëzit që nuk e mbajnë fjalën, njerëzit që nuk kanë qëndrim strikt

Ujori më së shumti urren:Bisedat për të kaluarën, thashethemet, Njerëzit jopraktikë, që gjërat i dijnë vetëm në teori, mungesën e përkushtimit

Peshqit më së shumti urrejnë: Të nxehtit e madh, shoferët e ngadalshëm, mungesën e vetëdijës për mbrojtjen e ambientit.


Shtuar 12.10.2021 15:59