Horoskopi i ditës, 23 Maj 2024

DASHI

Dielli është i favorshëm, Marsi është në shenjën tuaj dhe Venusi fillon një tranzit të mirë. Keni një dëshirë të madhe për të vepruar. E gjithë kjo forcë dhe energji duhet të kanalizohet në mënyrën e duhur. Ata që ishin të sëmurë në prill tani mund të gjejnë burime të reja dhe të zhvillojnë ide të reja. Dashuria zgjohet.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e enjte 23 maj 2024), Mërkuri ka pak ditë që ka hyrë në shenjë dhe kjo sjell nevojën për të bërë vlerësime ekonomike. Ju ndiheni nën presion, por mbani mend se Jupiteri me një tranzit të gjatë ka bërë një spastrim të pastër të të gjitha situatave që dukeshin se ishin referencë, por që nuk ishin. Ata që e kishin mbajtur veten larg dashurisë do të kenë mundësinë ta rizbulojnë atë.

BINJAKËT

Dyshimet do të rriten gjatë orëve të ardhshme me Hënën në opozitë me ju. Së shpejti Dielli dhe Venusi, por edhe Jupiteri do të kalojnë tranzit në shenjë. Pavarësisht kësaj, mbetet pak lodhje, një shqetësim fizik për t’u kapërcyer. Me yje të favorshëm ekziston mundësia për të çuar përpara projekte dhe ide.

GAFORRJA

Mund të mbështeteni te yjet me Saturnin në aspekt të mirë dhe Jupiterin që mbetet i favorshëm. Ata prej jush që përjetuan konflikte të forta në muajin prill, prandaj tani ndjehen të lirë nga shqetësimet. Projekte dhe programe të reja në horizont.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e enjte, 23 maj 2024), javët e fundit kanë qenë të rënda në planin psikofizik, por fatmirësisht po i afroheni një faze rikuperimi dhe bashkë me të do të rikthehet edhe aftësia juaj për të vepruar. Kjo është një periudhë vendimtare jo vetëm për t’u ndjerë më mirë, por edhe për të kapërcyer një sfidë.

VIRGJËRESHA

Ju pret një ditë reflektimi, nëse në punë ka pasur polemika mund të lindin sërish. Do të jetë shumë e vështirë, por duhet të vazhdoni me të gjitha gjërat që duhet të përfundoni në familje dhe në punë. 48 orët e ardhshme do të jenë të veçanta… Prandaj mos u dorëzoni pas provokimeve.

PESHORJA

Hëna është e favorshme, por tranziti i ri i Venusit ndikon tek ju dhe u jep forcë ndjenjave tuaja. Është e përshtatshme t’i bëni gjërat ndryshe nga e kaluara. Yjet ju ftojnë të ndryshoni kurs dhe të sillni më shumë emocione dhe forcë. Deri në fund të muajit, Jupiteri dhe Venusi do të ofrojnë mundësinë e shpengimit.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e enjte 23 maj 2024), për shumë prej jush muaji maj filloi me shumë shqetësime dhe tani, pas javësh kaq të rënda, keni nevojë për relaksim. Për fat të mirë, kundërshtimet planetare janë kapërcyer pothuajse të gjitha. Afërdita nuk është më kundër, Jupiteri fillon një tranzit neutral, ditë të dobishme për vendosjen e aktiviteteve të reja, duke ndryshuar përfundimisht një program.

SHIGJETARI

Me Hënën në shenjë, dita bëhet interesante për të bërë zgjedhje mbi të ardhmen. Megjithatë, shumë planetë janë kundër… Disa projekte apo nisma të nisura së fundmi nuk kanë dhënë rezultate të kënaqshme deri më sot.

BRICJAPI

Hëna do të jetë në shenjë, në fundjavë. Do të krijohet mundësia për të zbuluar ndjenjat tuaja, mos qëndroni të mbyllur si zakonisht, do të ishte turp me zemrën e artë ku po e gjeni veten këto kohë. Disa çështje që mbetën pezull për shtëpinë dhe punën në prill janë tashmë më të qarta. Buzëqeshni sepse deri në qershor do të vijë diçka më shumë.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e enjte 23 maj 2024), ka një lajm të mirë: planetët që ishin kundër në fillim të muajit janë bërë sërish të favorshëm. Problemet e jetës nuk zgjidhen brenda pak ditësh, por një zgjidhje është në rrugë e sipër. Ndjenjat mund të përdorin një goditje pozitive.

PESHQIT

Në këto orë të fundit të majit ka dyshime dhe pengesa të vogla për t’u përballur. Disa zgjedhje do të duhet të rishikohen në dy javët e ardhshme. Këto 48 orë ju ftojnë të reflektoni, që provokimet të rrëshqasin mbi ju.


Shtuar 22.05.2024 23:50

Tags: