ZYRTARE/ Pas një dekade Aguero largohet nga Man City, ja ekipet që e duan (FOTO LAJM)

Sergio Aguero do të largohet nga Man City në fund të sezonit kur dhe i mbaron kontrata.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Manchester City.

Argjentinasi në 384 ndeshje me Qytetarët, realizoi 257 gola.

Aguero, i cili u bashkua me Man City nga Atletico Madrid në 2011, është i sigurt se do të tërheqë interesin e Barcelonës dhe Paris St-Germain. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu Sport ?? ?? ?? (@sportalbeu)


Shtuar 29.03.2021 21:30